Skip to main content

Jak powstały Mazury z Psem?

Przeczytaj jak to było u mnie, całkiem możliwe że to dobrze znasz 🙂

Moja historia

Czyli jak to się zaczęło.

Cześć, jestem Alicja. Przez blisko 20 lat żyłam z dwoma dużymi psami. Byłam hodowczynią psów rasy Wilczak Czechosłowacki. Psy wiele mnie nauczyły i wiele mi dały. A ja starałam się im odwdzięczyć stwarzając im odpowiednie warunki życia, zgodne z ich potrzebami. Tak narodziło się miejsce Mazury z Psem – z życia, pasji i miłości do psów, które były moją najbliższą rodziną. Jest to miejsce wyjątkowe z wielu powodów.

Mój dom, podobnie jak i Wasze domy, był dostosowany do życia z psami. W moim przypadku z psami dużymi, wymagającymi, trudnymi. Z biegiem lat nasze miejsce rozwijało się z potrzeby zapraszania znajomych z psami, a także członków naszej psiej rodziny. Bliscy chcieli nas odwiedzać, ponieważ jest to miejsce wyjątkowe – na odludziu, otoczone dziką przyrodą, zlokalizowane pośród łąk, pól, lasów i jezior. Jest tu mnóstwo tras spacerowych, biegowych i rowerowych. Proponujemy wiele możliwości spędzania czasu z psem w czystym i bezpiecznym dla psów środowisku. Szczegółowo prezentujemy różne opcje i miejsca w naszym przewodniku, który powstał specjalnie dla naszych Gości.

Moje psy już mnie opuściły, ale miejsce, które powstało w dużym stopniu dzięki nim, będzie nadal istniało – dla Was i Waszych psów. Doskonale rozumiem Waszą miłość do psów, Wasze przywiązanie, Wasze relacje z psami. Sama tego doświadczyłam i psy zawsze pozostaną w moim sercu. Teraz cieszę się, gdy do nas przyjeżdżacie i korzystacie z miejsca, które stało się częścią mojej historii i w którym moje psy dożyły długich lat.
Od kilku lat wyjątkowość Mazur z Psem to też Wasze doświadczenia i wspomnienia pięknych chwil spędzonych właśnie tu, na Mazurach. Dzięki Wam wspólnie tworzymy to wyjątkowe miejsce. Jestem Wam za to wdzięczna. To dla Waszego komfortu i komfortu Waszych psów, staramy się każdego dnia, by miejsce, do którego przyjeżdżacie i wracacie, zaspokajało Wasze potrzeby – wypoczynku, ciszy, spokoju, bezpieczeństwa, radości, zachwytu, relaksu i wielu innych.

O Mazurach z Psem

czyli co nas wyróżnia.

Mazury z Psem to oferta spędzenia wolnego czasu z psem na Mazurach, pomiędzy Giżyckiem a Ełkiem, na małej wsi w gminie Wydminy, w miejscu oddalonym ok. 2 km od drogi powiatowej, co gwarantuje bezpieczeństwo i ciszę.

Oferujemy wypoczynek na pełnym luzie, z bliskimi – przyjaciółmi, rodziną oraz swoimi psami, w ciszy i spokoju, w otoczeniu pięknej, mazurskiej przyrody, wśród lasów, łąk i jezior.
Miłośnikom Mazur i wycieczek oferujemy wynajem niezależnych apartamentów przystosowanych do pobytu najbardziej wymagających psów i ich równie wymagających opiekunów.

Apartamenty są zlokalizowane w trzech oddzielnych budynkach na terenie tradycyjnego wiejskiego siedliska z czasów Prus Wschodnich. Wszystkie apartamenty stanowią niezależne lokale, każdy o podobnym standardzie, z ogrodzoną wysokim płotem działką. Dołożyliśmy wszelkich starań, by siedlisko odrestaurować z zachowaniem jego pierwotnego wyglądu oraz uwzględnieniu współczesnych potrzeb związanych z komfortowym wypoczynkiem.

W celu zachowania kameralnego charakteru naszego miejsca oraz jak największego komfortu naszych gości, oferujemy jedynie kilka apartamentów do wynajęcia. Celowo nie stworzyliśmy wielkiego ośrodka wypoczynkowego, jakich wiele, oraz pomimo potencjału miejsca. Zależało nam na stworzeniu wyjątkowego klimatu służącego wypoczynkowi i zachowaniu dobrych wspomnień.

Oferowane apartamenty są urządzone z dbałością o detale, utrzymane w stylu rustykalnym, z zachowaniem tradycyjnego, wiejskiego charakteru całego obiektu i poszczególnych pomieszczeń. Wszystkie pomieszczenia są zlokalizowane na jednym poziomie, na parterze, bez schodów.

W każdym apartamencie jest aneks kuchenny i łazienka, a do dyspozycji gości: naczynia kuchenne i sztućce, pościel, legowisko i miski dla psów, TV, dostęp do Internetu, grill i leżaki ogrodowe. Ponadto wszyscy Goście mogą korzystać ze wspólnego terenu, stawu i wyznaczonego miejsca na ognisko przy stawie. Istnieje także możliwość wypożyczenia rowerów, przyczepki rowerowej dla psa, rampy i kennel klatki (za dodatkową opłatą). Dla rodzin małymi dziećmi udostępniamy łóżeczko turystyczne, krzesełko do karmienia i wanienkę do mycia oraz sztućce, miseczki i kubeczki dla dzieci.

Co istotne, w apartamentach nie przebywa nikt poza wynajmującymi, nie ma też obcych zwierząt na ogrodzonym terenie każdego apartamentu.

Za zwierzęta niezależnie od ich liczby, wagi, wielkości, koloru i długości sierści – nie pobieramy dodatkowych opłat!

Zapraszamy na Mazury z Psem! To gwarancja swobody i wypoczynku!

Okolica i atrakcje

Przyjeżdżając na Mazury z Psem możesz liczyć na wiele atrakcji.

Mazury z Psem są zlokalizowane w samym środku Mazur, na Mazurach Garbatych, które słyną z malowniczego, pofalowanego pejzażu. W najbliższej okolicy jest kilka jezior (w promieniu 4 km), w tym m.in. jezioro Jędzelewo,  Krzywe, Pamer, Wydmińskie, Czarne i Białe.

Naszym Gościom polecamy ciekawe trasy spacerowe i rowerowe, sprawdzone miejsca do pływania z psami w jeziorze, restauracje z dobrym, regionalnym jedzeniem oraz miejsca warte odwiedzenia. W pobliżu znajdują się stadniny koni, safari i inne atrakcje turystyczne. Wszystkie polecane przez nas miejsca, możliwe do zobaczenia razem z psem, prezentujemy w naszym przewodniku, który udostępniamy Gościom przed przyjazdem na Mazury.

Ciekawe miejsca w regionie, które można odwiedzić z psem:
• Puszcza Borecka –pokazowa stacja żubrów i wolno żyjące żubry
• Puszcza Piska – wolno żyjące stado koników polskich
• Wigierski Park Narodowy
• Osowiec Twierdza i Biebrzański Park Narodowy
• Republika Ściborska – Muzeum Inuitów, Muzeum Maszerskie
• Wiadukty w Stańczykach
• Piramida w Rapie
• Wieża widokowa w Starych Juchach
• Ekomarina w Giżycku
• Twierdza Boyen w Giżycku
• Wilczy Szaniec w Gierłoży
• Śluzy i kompleks bunkrów w Mamerkach
• Polowa Kwatera Himmlera, Hochwald

Idea Mazur z Psem

Skąd pomysł na Mazury z Psem?

Moim celem było stworzenie miejsca wypoczynku, przyjaznego dla ludzi i ich zwierząt. Miejsca, w którym wypoczywający Goście nie będą się musieli martwić o swojego psa, jego bezpieczeństwo i bezpieczeństwo lub komfort innych wypoczywających. Miejsca, w którym pies też odpocznie – nie tylko od miasta, ale i od smyczy.

Zależało mi na stworzeniu miejsca, które będzie dedykowane rodzinom z psami, a mówiąc dosadnie – psiarzom. Innego, niż tzw. miejsca przyjazne psom. Niestety w większości miejsc rzekomo przyjaznych psom, nie można przebywać z dużym psem lub z kilkoma psami jednocześnie. Nie można puścić psa ze smyczy, więc nie da się tak naprawdę wypocząć.

Z dyskryminacją wobec psów spotykałam się prawie na każdym kroku. Odnosiła się ona do wagi psa, jego wyglądu, rasy, do liczby psów i do ich naturalnego zachowania. Zamiast się oburzać na dyskryminujące praktyki, postanowiłam zrobić coś na przekór, pokazać wszystkim, że można traktować naszych codziennych psich towarzyszy po ludzku, także w okresie wakacji, świąt i Sylwestra. Postanowiłam udowodnić, że psiarze nie są gorsi i nie zasługują na złe traktowanie lub złe warunki. Wręcz przeciwnie, powinni być doceniani za to, że tak mocno kochają swoje psy, chcą i lubią z nimi spędzać każdą wolną chwilę.

Przyjeżdżając na Mazury z Psem masz pewność, że nie doświadczysz tutaj żadnej dyskryminacji, w tym także wobec psów. Mogą tu wypoczywać wszelkie psy, każdej maści, płci, wagi, i w dowolnej liczbie, a co równie ważne – nie pobieramy za nie dodatkowych opłat! Gorąco zapraszamy!

Mazury z psem to wspaniałe miejsce, do którego zawsze chętnie wracam. Polecam wszystkim pieskom.

Mortka

To najfajniejsze miejsce na świecie!

Cayo