Skip to main content

Skąd pomysł na Mazury z Psem?

Przeczytaj jak to było z nami, całkiem możliwe że to dobrze znasz 🙂

Mazury z Psem to oferta spędzenia wolnego czasu z psem na Mazurach, pomiędzy Giżyckiem a Ełkiem, na małej wsi w gminie Wydminy, w miejscu oddalonym ok. 2 km od drogi asfaltowej, co gwarantuje bezpieczeństwo i ciszę.

Oferujemy wypoczynek na pełnym luzie, z bliskimi – przyjaciółmi, rodziną oraz swoimi psami, w ciszy i spokoju, w otoczeniu pięknej, mazurskiej przyrody, wśród lasów, łąk i jezior.
Miłośnikom Mazur i wycieczek oferujemy wynajem niezależnych apartamentów przystosowanych do pobytu najbardziej wymagających psów i ich równie wymagających opiekunów.

Apartamenty są zlokalizowane w trzech oddzielnych budynkach na terenie tradycyjnego wiejskiego siedliska z czasów Prus Wschodnich. Wszystkie apartamenty stanowią niezależne lokale, każdy o podobnym standardzie, z ogrodzoną wysokim płotem działką. Dołożyliśmy wszelkich starań, by siedlisko odrestaurować z zachowaniem jego pierwotnego wyglądu oraz uwzględnieniu współczesnych potrzeb związanych z komfortowym wypoczynkiem.

W celu zachowania kameralnego charakteru naszego miejsca oraz jak największego komfortu naszych gości, oferujemy jedynie kilka apartamentów do wynajęcia. Celowo nie stworzyliśmy wielkiego ośrodka wypoczynkowego, jakich wiele, oraz pomimo potencjału miejsca. Zależało nam na stworzeniu wyjątkowego klimatu służącego wypoczynkowi i zachowaniu dobrych wspomnień.

Oferowane apartamenty są urządzone z dbałością o detale, utrzymane w stylu rustykalnym, z zachowaniem tradycyjnego, wiejskiego charakteru całego obiektu i poszczególnych pomieszczeń.

Wszystkie apartamenty stanowią niezależne lokale, każdy o podobnym, wysokim standardzie, z ogrodzoną solidnym płotem działką. W każdym apartamencie jest aneks kuchenny i łazienka, a do dyspozycji gości: naczynia kuchenne i sztućce, pościel, legowisko i miski dla psów, TV, dostęp do Internetu, grill i leżaki ogrodowe. Ponadto wszyscy Goście mogą korzystać ze wspólnego terenu, stawu i wyznaczonego miejsca na ognisko przy stawie. Istnieje także możliwość wypożyczenia rowerów, przyczepki rowerowej dla psa, rampy i kennel klatki (za dodatkową opłatą). Dla rodzin małymi dziećmi udostępniamy łóżeczko turystyczne, krzesełko do karmienia i wanienkę do mycia oraz sztućce, miseczki i kubeczki dla dzieci.

Co istotne, w apartamentach nie przebywa nikt poza wynajmującymi, nie ma też obcych zwierząt na ogrodzonym terenie każdego apartamentu.

Za zwierzęta niezależnie od ich liczby, wagi, wielkości, koloru i długości sierści – nie pobieramy dodatkowych opłat!

Zapraszamy na Mazury z Psem! To gwarancja swobody i wypoczynku!

Okolica i atrakcje

Przyjeżdżając na Mazury z Psem możesz liczyć na wiele atrakcji.

Mazury z Psem są zlokalizowane w samym środku Mazur, na Mazurach Garbatych, które słyną z malowniczego, pofalowanego pejzażu. W najbliższej okolicy jest kilka jezior (w promieniu 4 km), w tym m.in. jezioro Jędzelewo,  Krzywe, Pamer, Wydmińskie, Czarne i Białe.

Naszym Gościom polecamy ciekawe trasy spacerowe i rowerowe, sprawdzone miejsca do pływania z psami w jeziorze, restauracje z dobrym, regionalnym jedzeniem oraz miejsca warte odwiedzenia. W pobliżu znajdują się stadniny koni, safari i inne atrakcje turystyczne. Wszystkie polecane przez nas miejsca, możliwe do zobaczenia razem z psem, prezentujemy w naszym przewodniku, który udostępniamy Gościom przed przyjazdem na Mazury.

Ciekawe miejsca w regionie, które można odwiedzić z psem:
• Puszcza Borecka –pokazowa stacja żubrów i wolno żyjące żubry
• Puszcza Piska – wolno żyjące stado koników polskich
• Wigierski Park Narodowy
• Osowiec Twierdza i Biebrzański Park Narodowy
• Republika Ściborska – Muzeum Inuitów, Muzeum Maszerskie
• Wiadukty w Stańczykach
• Piramida w Rapie
• Wieża widokowa w Starych Juchach
• Ekomarina w Giżycku
• Twierdza Boyen w Giżycku
• Wilczy Szaniec w Gierłoży
• Śluzy i kompleks bunkrów w Mamerkach
• Polowa Kwatera Himmlera, Hochwald

Nasza historia

Czyli jak powstało miejsce Mazury z Psem.

Osobiście wiemy, co to znaczy wyjechać na wakacje z dwoma dużymi psami… Niestety jest to prawie niewykonalne z powodu pewnych uwarunkowań. Oczywiście jest dużo miejsc, które teoretycznie akceptują zwierzęta, ALE: 1. Jeśli chcę przyjechać z psem, to najlepiej z jednym i małym; 2. Najlepiej poza sezonem, gdy nie będzie innych gości. Powyższe sprawia, że wakacje najczęściej spędzaliśmy w domu, bo nasze psy ciężko znoszą rozłąkę. Z drugiej strony, są częścią naszej rodziny i tak naprawdę nie chcieliśmy spędzać wakacji bez nich.

Wiemy też, że bardzo ciężko jest znaleźć miejsce, w którym są ludzkie warunki. Jeśli gdzieś możesz przebywać z psami, to zazwyczaj są to miejsca przypominające psie budy, a nie domy (też to przerabialiśmy).

Znamy doskonale problem wakacji z psami – zazwyczaj niemożliwe do realizacji w okresie urlopowym, jak i w każdym innym wolnym czasie, takim jak święta, długie weekendy, Sylwester, ferie. Próbowaliśmy wyjechać wielokrotnie, przez wiele lat (nasze psy są już w wieku dojrzałym) i mimo wszelkich wysiłków, nie znaleźliśmy miejsca, w którym moglibyśmy czuć się swobodnie i rzeczywiście odpocząć (czytaj: puścić psy i nie martwić się, czy jakieś inne zwierzęta lub osoby są/czują się bezpieczne).

Gdy po wielu latach życia w bajecznym miejscu na Mazurach okazało się, że będziemy się przeprowadzać, postanowiliśmy udostępnić nasz dom na wakacje dla znajomych psiarzy, i dla znajomych ich znajomych. Dom był w pełni przystosowany do pobytu ‘trudnych’, dużych psów. Trudnych bo uciekających z podwórka, trudnych bo nadmiernie reaktywnych, trudnych bo terytorialnych, itp.

Z dużego zainteresowania naszym wakacyjnym domem oraz z wszystkich naszych doświadczeń i potrzeb związanych z życiem i podróżowaniem z psami, ostatecznie narodził się pomysł „Mazury z Psem” – oferta dla wszystkich psiarzy, którzy chcą wakacje spędzać ze swoimi psami w godnych, ludzkich warunkach mieszkalnych, bez niepokoju o psa i osoby postronne. W kolejnych latach przygotowaliśmy 3 dodatkowe miejsca nazywane przez nas apartamentami; każde z nich spełnia określony przez nas standard i warunek satysfakcjonującego wypoczynku z psem: niezależność i wydzielona, ogrodzona działka. Dzięki takim warunkom Mazury z Psem mogą zagwarantować relaks wszystkim naszym Gościom – zarówno ludziom, jak i psom.

Dla nas zawsze najlepszymi wakacjami były te, spędzone z całą rodziną, gdy nasze psy były z nami. To dla nich rezygnujemy z latania do ciepłych krajów oraz z innych atrakcji turystycznych. Naszym celem było stworzenie miejsca atrakcyjnego zarówno dla ludzi, jak i dla psów. Mamy nadzieję, że każdy członek Waszej rodziny poczuje się tu dobrze, wypocznie i będzie chciał tu wrócić.

Mazury z Psem umożliwiają spędzanie wolnych chwil w pięknych, mazurskich okolicznościach przyrody ze swoimi zwierzętami, będącymi dla wielu z nas członkami rodziny.

To wszystko, czego my przez lata poszukiwań nie znaleźliśmy, oferujemy teraz Wam i zapraszamy do przyjazdu na Mazury z Psem. Mazury z Psem to swoboda i wypoczynek – dla całej Waszej rodziny, bez wyjątku!

Idea Mazur z Psem

Skąd pomysł na Mazury z Psem?

Naszym celem było stworzenie miejsca wypoczynku, przyjaznego dla ludzi i ich zwierząt. Miejsca, w którym wypoczywający Goście nie będą się musieli martwić o swojego psa, jego bezpieczeństwo i bezpieczeństwo lub komfort innych wypoczywających. Miejsca, w którym pies też odpocznie – nie tylko od miasta, ale i od smyczy.

Zależało nam na stworzeniu miejsca, które będzie dedykowane rodzinom z psami, a mówiąc dosadnie – psiarzom. Innego, niż tzw. Miejsca przyjazne psom. Niestety w większości miejsc rzekomo przyjaznych psom, nie można przebywać z dużym psem lub z kilkoma psami jednocześnie. Nie można puścić psa ze smyczy, więc nie da się naprawdę wypocząć.

Z dyskryminacją wobec psów spotykamy się na każdym kroku. Odnosi się ona do wagi psa, jego wyglądu, razy, do liczby psów i do jego naturalnego zachowania. Zamiast się oburzać na dyskryminujące praktyki, postanowiliśmy zrobić coś na przekór, pokazać wszystkim, że można traktować naszych codziennych psich towarzyszy po ludzku, także w okresie wakacji, świąt i Sylwestra. Chcieliśmy udowodnić, że psiarze nie są gorsi i nie zasługują na złe traktowanie lub złe warunki. Wręcz przeciwnie, powinni być doceniani za to, że tak mocno kochają swoje psy, chcą i lubią z nimi spędzać każdą wolną chwilę.

Przyjeżdżając na Mazury z Psem masz pewność, że nie doświadczysz tutaj żadnej dyskryminacji, w tym także wobec psów. Mogą tu wypoczywać wszelkie psy, każdej maści, płci, wagi, i w dowolnej liczbie, a co równie ważne – nie pobieramy za nie dodatkowych opłat! Gorąco zapraszamy!

Mazury z psem to wspaniałe miejsce, do którego zawsze chętnie wracam. Polecam wszystkim pieskom.

Mortka

To najfajniejsze miejsce na świecie!

Cayo